Eesti esimesed villakärajad!

Hea villahuviline ja lambakasvataja!
5.-6. augustil toimuvad Raplamaal Vana-Olevi talus Hea villa päevad.
Tuleme kokku, vahetame kogemusi, teeme käsitööd ja mõtleme tulevikule. Kokkusaamise peaeesmärk on valmistuda Hea villa näituseks, mis avatakse 25. augustil Eesti Käsitöö Maja galeriis. Teiseks tuleks vahetada häid mõtteid ja arutada teemal kuidas väärtustada Eestis lambavilla ja sellest tehtavat käsitööd.
Üritus on projektiväline ja toimub heast tahtest, tegutsemise vajadusest ja soovist ühendada inimesed kes väärtustavad lambavilla või siis lihtsalt aimu saada teineteise olemasolust.
Plaanis on võrrelda ja töödelda erinevate kasvatajate villu: neid hunditada ja kraasida, kedrata lõngaks ja viltida. Kõik osalejad saavad näidata oma oskusi ja vahetada teadmisi! Töö toimub vabas vormis, vastavalt ilmale, vajadustele, soovidele! Ürituse algus 5 august 12.00. Nagu öeldud kohustuslikku programmi ei ole vaid kõik on vabas vormis. Kellel on triibuseelik – pangu see selga. Kellel on pastlad – pangu need jalga. Ajame Eesti asja. Esimesed Eesti villakärajad.
Kui sul on soov osa võtta Hea villa päevadest palume teatada sellest meiliaadressil vanaolevi@gmail.com Kohtade arv on kahjuks piiratud ja registreerimine lõppeb 26.07.09. Registreerimine on sooritatud kui osalustasu on kantud arvele MTÜ Hea Villa Selts 221046627491 selgitusse lisada Hea vill + oma nimi. Osalejate arvu alusel toimub ürituse toidlustamine ning muu vajalik eeltöö ja korraldus. Täiskasvanu osalustasu on 200 krooni, mis sisaldab toiduraha. Summale lisandub 100 krooni neile, kes soovivad jääda osalema ka järgmiseks päevaks. Küsimused meilitsi või telef. 566 80 556
Kaasa palume võtta
1. Oma lammaste erinevaid villu ja sellest tehtud käsitööd (ka müügi eesmärgil)Väike laualinakene 100×100 oma esitluslauale.
2. Käsitöö tegemise vahendid vastavalt oma äranägemisele ja tujule: vokid, kraasid, või sukavardad heegelnõel ja lõng.
3. Magamisvahendid kui jäädakse ööbima: magamiskotid, padjad, madratsid, telk
4. Söögivahendid: kauss, kahvel, lusikas, kruus (Ei papptaldrikutele – säästame loodust)
5. Saunavahendid: rätikud, trikood, ujumispüksid
Lõunaks teeme suppi (herne või seljankat?), õhtul tünnsauna ja lambašašlõkk (oma varras tuleb ise küpsetada) või viiner. Ööbimine toimub lakas või kaasa võetud telkides!
Seega kutsume Teid kõiki osalema ja kaasa mõtlema villapäevadel ning esinema Eesti esimesel suurel villanäitusel. Koostöös peituvad ideed ja jõud!
Kõik villased ühinegem ja peatse kohtumiseni!