Sündisid viisikud

Kell on kaks öösel ja mina joon kohvi, laadin pilte arvuti ja kirjutan blogi. Täitsa sassis. Magada ju nagunii ei saa. Sündisid viisikud talled. Esimene oli põiki ja vajas abi. Utt seisis – uskumatu küll – rahulikult ja lasi käega sisse minna. Pärast lakkus veel minu näpud ka puhtaks. Nagu oleks tänanud, et aitasin. Teised tulid ilmale ise – muudku lups ja lups. Väga hea ema. Meie Ihana Inkeri Kakkonen. Ei lase oma talledel niisama lesida vaid ajab üles ja saadab sööma. Neid on aga nii palju jalgade vahel kakerdamas. Väike mure jääb kas nad hommikuks kõik ikka hinges on, või on mõni kogemata ära tallatud – magatud. Hädised on nad küll võrreldes kaksikute talledega. Nagu väikesed imeteod. Kaks talle on väiksemad ja neil võttis piisavalt palju aega, et jalad alla saada. Aitasin nõrgematel tissini pääseda, sest tahtsin olla kindel, et nad ternespiima saavad. Luti-pluti tallesid on nüüd küll palju. Ega ema üksi neid ära ei toita ei jõua. Ah unesegane jutt sai.
Ime on see tõesti.

23.03 päeval.
Hommikul kõik alles – elusad ja terved. Tuiavad ringi ja nõuavad süüa. Ema seisab püsti ning piimariiuli juures on pidev järjekord. Vaenekene, pole aega isegi maha istuda. Meie kits Pille peab ka oma panuse andma. Kui enne oli vaja toita ainult ühte nelikutest, siis nüüd on neid palju rohkem. Kits tuleb päris “kuivaks” tõmmata, et seda ablast lasteaeda toita. Nädalapärast peab pulbrijoogile üle minema.

<param name="movie"
value=”http://www.youtube.com/v/aUV-58zZlKs&hl=en_US&fs=1&”&gt;

10 kommentaari “Sündisid viisikud

 1. Palju õnne! Ja kindlasti ka hulgaliselt jõudu lutitamisel ;)
  Tundub, et see rootsi villalammast on tõesti päris kenake(eriti vill, mida sinu blogi piltidelt näha olen saanud ja paraku veel mitte oma näppudega katsuda) …ja kui need lihakogused ka tõele vastavad, siis hakkab endalegi väike jäärahimu peale tikkuma…..
  Tervitades,
  Hiiu neiu..

 2. Anonymous

  Sündisidki viisikud :). PALJU ÕNNE! :D

  Ehh, ja see jonnakas pealetükkiv tegelane (videos)…nii armas. Ikka nii toredad tited. ;)

  A.

 3. Palju tänu heade soovide eest. See pealetükkiv tegelane peab lugu kitsepiimast :) ja arvab, et olen kasuema.
  Kairele…vill on tõesti ülivõrdes hea, samuti ei ole liialdatud lihakehade kaaluga ja väga hea kui jäärahimu tekib, sest nagu näha jäärasid jagub ;)

 4. Aitäh Silvia. Häid lambaid mahub palju “ühte lauta” või siis lambaema kõhtu. Muud ei oska kosta. Uskumatuna tundub see mullegi. Vaatan ja imestan siiani, kuigi oli etteennustatav sündmus.

 5. Nii vahva, palju õnne. Nägin täna ilmakodanikke telekast. Lasin lambavideot oma taksile ja nalja oli siin palju kuidas klaviatuurist kisa põhjustajat otsiti.
  Jõudu talledega kantseldamisel. Kasvagu nad suureks ja ilusa villaga lammasteks, kõigi ketrajate rõõmuks.

 6. Palju õnne nii harukordse sündmuse puhul! Viisikutest ei ole Eestis varem kuulnud. Arvasin et vaid soome lammas on selliste omadustega, kas finulli aretuses on kasutatud kunagi soomlast või on see neil loomupärane? Kõik 5 talle paistavad ülitragid olema, mamma väärib tõeliselt uhket emamedalit. Meie koerad hakkasid kiunuma kui videost tallede määgimist kuulsid – äkki mõni on laudast tuppa tulnud :)
  Jõudu ja tervist nii lauda- kui pererahvale!

 7. Äitähh õnnitlejatele. Ma ei väida midagi vaid arvan, et sisuliselt on nad sugulased. Kliki Finullide lingile ja loe ajalugu. Loogika ütleb, et peaks nagu olema sugulased. Oluline vahe on ainult selles, et Rootslastel on järjepidev villajõudlus villaaretuseks. Soomlastel ei ole villajõudlust jõudluskontrollis. See tähendab villa seisukohalt seda, et Soomlastel on villa kvaliteet väga ebaühtlane ja sõltuvuses kasvataja huvidest ning teadlikusest. Pilt on kirju ja seinast-seina. Rootslastel on stabiilne kvaliteet.

Kommenteerimine on suletud.