Lõnga pesemisest

Eelmine aasta sain negatiivse kogemuse võrra rikkamaks kui pesin oma Sangaste lõngasid vale pesuainega. Ma ei tea milliseid õlisid nad seal vabrikus villa töötlemisel kasutavad, kuid tekkis mingi reaktsioon ning rikkusin osad lõngad täiega ära. Valge muutus halliks ja rasvaseks. Vastik, vastik, vastik. Proovisin erinevate vahenditega tehtud viga parandada, kuid asjatult. In status quo.
Mõni aeg tagasi käisin Peipsi ääres tuttaval külas ja lõngu viimas triibuseeliku riide tarvis. Pesin kodus Orto villapesu sampooni ja sooja veega lõngad mitmeid kordi läbi ja loputasin väga hoolikalt. Pärast panin veel õue suurde vanni külma vette likku, et sampooni korralikult välja saaks. Orto sampoon on jubeda haisuga ja väga raskelt välja loputatav. Kuid Jänku Marjule minu pesemine ei sobinud mitte. Ütles, et olen üks lohakas ja ropp mutt ning lõngad on mustad ;) Võttis oma  pesuaine ja pani lõngad uuesti likku. Kus juures külma veega ka veel. Pidin tõdema, et olen lohakas ja ropp mutt küll, sest pesuvesi värvus mudaseks. Nii paljukest siis Orto villapesu sampoonist. Ja kui veel kirjeldada seda, milliseks muutus lõng peale pesemist –  no puhkes õide (mina ka suurest rõõmust)  muutus lumivalgeks ja kohevaks. Ei haisenud sampooni järele vaid lõhnas nagu puhas villane lõng peabki lõhnama. Nüüd pesen kodus ise sama pesuainega ja olen üli-pro-rahul. Sain isegi eelmisel aastal rikutud lõngad enam vähem korda.  Millega siis tegu? Sa8 Delicate vedel pesuaine, mida saab soetada käsimüügiketi Amway kaudu. Pudel maksab palju, kuid  seda jätkub kauaks. Soojalt soovitan.
NB! VILLA PESEMISEKS SEE PESUAINE EI SOBI. TALLEVILL HAKKAS VILDISTUMA :(

3 kommentaari “Lõnga pesemisest

 1. Huvitav, minul on orto sampooniga küll lõng kenasti valgeks läinud, mitte halliks….võibolla on tõesti hoopis tegu selle villavabriku õli ja selle peasuaine jubeda reaktsiooniga?! Enda villad tulevad Vaemla villavabrikust ja nemad kasutavad määrdeks naftat ning see lahjeneb edukalt tulise vee ja orto pesuainega ;)
  Aga sinu mainitud käsimüügiketi nime kuulen küll esmakordselt…
  Päikest soovides,
  Kaire
  Päikest

 2. Hukka läksid lõngad Swipe pesupulbriga. Pingutasin natsa üle. Tahtsin hästi puhtaks ja valgeks saada, kuid juhtus vastupidi. Orto peseb küll, aga mitte puhtaks võrreldes SA8 pesuainega ja mina pole suutnud seda välja loputada. Haisevad nii villad kui lõngad. SA8 tegi ka rikutud lõngad enam-vähem puhtaks mille üle olen eriti õnnelik.

 3. Hmmm…peale pesemist on mu lõngadel selline kerge , nagu äädikane lõhn, aga natukese aja pärast on lõng täiesti lõhnatu… ehk oleneb kõik see veel ka veest???
  Aga seda usun ma täiesti, et selle rikutud lõnga üle oli sul eriti hea meel….see tähendab, et si..st saab ikka saia teha ;)

Kommenteerimine on suletud.