Kuumarabandus – osa 2

Ma täna mõtlesin. Milline harukordne juhus muidugi. Mõtlesin seda, et viimased 10 aastat on möödunud linnutiivul. Vaatasin hommikul peegli ja tuleb endale tunnistada, et vananen. Kortsuke siin ja teine seal. Määri pealt või loputa seestpidiselt. Tulemus sama. Ja mõtlesin mina, et kuidas siis need viimased 10 aastat on nii paganama ruttu läinud? Jõudsin oma mõttekäiguga sellisele järeldusele. Asi tundub olevat nii, et  mida rohkem sebid, seda kiiremini lendab aeg. Aja kulu peatamiseks tuleb aeg maha võtta ja armutult surnuks lüüa.  Vahendeid valimata.  Aga kuidas saab aega maha võtta ja surnuks lüüa, kui elu maal on seotud järjepidevalt tööga. Järjepidevus on üks väga oluline märksõna. Jätad näiteks mõne asja tegemata mõttega, et teen seda hiljem  ning näed kordades rohkem vaeva.  Edasi lükatud tegevustel on kombeks kuhjuda ja siis on korralagedus majas. Mida rohkem teed, seda suuremaks kõik paisub ja  aina rohkem tööd tekib juurde.  Kust ta tuleb ja millest tekib on jäänud arusaamatuks. Aeg aga muudkui lendab ja lendab! Proovi teda siis kinni püüda, maha võtta või surnuks lüüa. Milliste vahenditega? Kärbsepiitsaga? Võib olla tuleks teda esiangu natukene näpistada. Kui oled natukene juba aega näpistanud, siis vaikselt ja rahulikult, liigselt energiat kulutamata püüad ta kinni ja lööd esimese  ettejuhtuva asjaga surnuks. Näiteks raamatuga. Ei, pigem mõne kollase ajakirjaga. Kroonika võiks selleks sobida küll. Raamat võib osutuda liiga sisukaks ja sellega juba aega surnuks ei löö. (Probleem – mul pole ühtegi Kroonikat) Aja maha võtmiseks paigaks võiks sobida tugitool või diivan. Teed väikse peteka, võtad padja kaissu ja võibki asi õnnestuda. Oh, seda loba tuleks veel ja veel. Kindlasti nii kaua kui termomeeteri näit seisab 30 ja pluss kraadi ümbruses.
Asjalikku juttu ka tasakaalustuseks. Kudusin siin mõned sallid. Nii tükki viis :) Peab ju pingutama, et Airile järgi jõuda. Meil  käib kõva rebimine. Võiks öelda isegi, et sotsvõistlus. Minu sallid on ka vokilõngadest kootud. Väikese erandina mõni riba pitsi, riiet või kuldniit edevuse pärast. Ja kindlasti ei ole nad nii pehmed. Kahjuks. Lõngad on möödunud aastast, ristandite ja minikate villadest. Valisin värvi ja karvasuse järgi. Peenvilla lõnga osakaal on väike.   No ei jõua mina praegu Airile järele. Rändkarikas jääb teadmata ajaks küla peale rändama.

4 kommentaari “Kuumarabandus – osa 2

 1. No nii, irw.Eksole.:)Sotsvõistlus ja rändkarikas…mis auhinnaks on siis?Kuulsus, higi ja veri?:))))Nagu vana Tammsaaregi ütles, et tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus…Ja kas pole uhke tunne kududa enda kasvatatud lammaste villast kudumit?See teeb õnnelikuks, kui kogu “tootmisprotsess” on kõik enda tehtud.Nagu oleks väikese villavabriku omanik :D
  Imelised sallid on sul.:D
  Ja ei lenda ainult sinul need viimased 10 aastat, minul ikka ka ja tead, mis järelduseni jõudsin, et mina vist liigun aeglasemalt, miks ma muidu vanasti kõik poole kiiremini valmis sain.Või on siis tänu aastate tagusele tööle kohustusete maht niipalju kasvanud :DD
  Jaksu sulle rabamiseks ja suur tänu blogi abi eest aja eriti suur tänu võrratu angoora logo eest!

 2. Anonymous

  Need imeilusad sallid sobivad ju kenasti kokku Airi imeilusate mÜtsidega! Ja kui te mardilaadal kõrvu seisate, siis ongi nii, et üks hõikab “mütsile” ja teine hõkab “sallile”ja rahvas muudkui ostab! Nali naljaks, aga tublid olete mõlemad ja ilusat ja vajalikku tööd teete. Maurus Muide, kas kutsu sai nimeks Maurus?

 3. Ma praegu ei raba üldse vaid ootan millal jahedamaks läheb. Aitüma hääde sõnade eest mõlemile. Milline vastastikune kannustamine :)
  Just eile mõtlesin, et nii asjalik kutsa ei saa jääda sellise lühikese nimega. Täisnimi on Kuku Maurus Pürst :)))

Kommenteerimine on suletud.