Ämma kurgid

Minu ämm teeb maailma parimaid kurke. Olin hädas, sest retseptimajanduses on korralagedus. Pika otsimise peale leidsin siiski üles.
Kurgid pesta ja lasta kuivada. Laduda purki mustsõstralehed ja till. Need valan keeva veega eelnevalt üle. Küüslaaugu küün, mädarõika lõik, 4 pipratera, loorberi leht. Laduda kurgid purki. Seejärel keedan marinaadi. 1l vee kohta – 3 sl äädikat, 2 sl soola, 1 sl suhkrut. Marinaad valatakse kuumalt peale. Suletakse kaan ja pannakse sooja kohta vatiteki sisse seisma. Kaaned peavad olema väga head ja purgid ilusti sulgema. Kurgid jäävad väga krõmpsud.

7 kommentaari “Ämma kurgid

  1. Üsna sarnane minu retseptiga, vahe äädika koguses, mul läheb 2 lusikat ja mina kallan 10 min. marinaadi kurkide peale, siis kuumutan ja kaanetan.Ja ei vatitekita :D

  2. Anonymous

    Nii palju kui perenaisi nii palju retsepte :) Mulle meeldivad mu tädi kurgid, isegi kui ise sama retsepti järgi teen ei ole kunagi sama mis tädi omad. Retseptis kõik sama maitseained, kurgid purki. Marinaadis on kõike 3- 3 osa soola, 3- äädikat ja 3- suhkrut aga kui palju vett vaja oli seda ei mäleta :D Ja tekitab ka :D

    Miks su ämm ja sa ise ka kurke kuivatad kui kohe vee otsa valad? :P
    -Monika

  3. Ma ei tea miks ta kuivatab. Olen ka lasknus ära kuivada räti peal. Retseptis nii kirjas. Seda soola-suhkru-äädika vahekorda pannakse kindlasti silma järgi. Retsepti jaoks mõeldakse täpsed kogused, kuid kui täpsed nad on :)Tegin sel aastal sellise triki, et kuivatama ei hakanud. Valasin marinaadi peale, lasin seista, valasin pealt ära, marinaad uuesti keema ning jälle kurkidele peale ja siis kaanetasin. Nagu Airi õpetas. Näis mis tuleb. Pean mainima, et mul ei tule ka kunagi nii head kurgid kui ämmal. Äkki peab ise enne ämmaks hakkama, siis ka kurgid tulevad maitsvamad :)

  4. Kusjuures see 3 slp soola peaks täpsem olema, sest mulle endale tundus 2 spl soola vähe ja olen lisanudki ühe lusika juurde.Suhrut ma nii palju ei paneks.Läheb ehk liiga marinaadiseks..

Kommenteerimine on suletud.