Seenekurgid :))))

Veider, väga veider. Ma ei söö seeni, aga ma olen nende järgi hull. Kui minu kohta ei saa öelda, et olen kade või ahne  inimene, siis seenemetsas löövad need loomuomadused kahekordselt välja. Ma korjaks nad kõik ära, tassiks koju ja topiks purki. Siis imetleks ja vahiks neid mõnda aega. Kaunistaks nende imepäraste purkidega oma riiuleid. Ilusamat vaatepilti pole kui marineeritud pisikesed kuuseriisikad porgandi ja sibularõngastega.  Milline  suurepärane värvidemäng. Tavaliselt juhtub mu seenehoidistega nii, et need saab kõik hiljem seenegurmaanidest tuttavatele laiali jagatud.  Need imelikud seenekurgid sai tehtud tuttava soovitatud retsepti järgi. Pidid hirmus head olema. Kaldusin retseptist natsa kõrvale ja marinaadi äädika-soola-suhkru tasakaal on tehtud ämmakurkide järgi. Seened on kollariisikad mis eelnevalt kupatatud kaks korda. Aga väljanägemine on neil ju suurepäraselt kahtlane, eemaletõukavalt ahvatlev, imelik ja isuäratav.  Ja millised värvid :))) Hakka või maalima. Eks paari nädala pärast katkub mõne purgi lahti ja proovib järele nende maitseomadused. Aga tuttavad on siiani kõik nahka pannud, nii et ma ei muretse :)

Täna oli üldse hullumeelne päev. Kraanikausi  ja pliiti vahet sai läbitud edasi-tagasi kindlalt Vikerraadios soovitatud 10 000 sammu.  Kurgid ja seened, seened ja  kurgid + kaks lammast sügavkülma lõikuda ja pakkida. Terve päev sai sisustatud. Väsinud olen täiega.

3 kommentaari “Seenekurgid :))))

  1. Anonymous

    Jube ägedad purgid :) Ma ei söö ka seeni kuid olen valmis üle kupu lööma sellele kes veel seenelkäimisest räägib :D Korjata armastan seeni ja me sinuga metsas kohtudes läheks kindlasti kaklema :P
    -Monika

  2. Sel aastal on seeni nii palju, et kakelda pole vaja. Eile mõtlesin, et teen ühe sportliku jalutuskäigu ja korjan natsa kuuseriisikaid. Lambaaiast kaugemale ei saanud, ämber sai enne täis. Jalutuskäigu pikkuseks kujunes 100m.

  3. Seda, et…imelik, on nagu leebelt öeldud, ma pakuks et sürr lausa :)))Ja ühe purgi katkume siis lahti, kui jääradega tulen.Seda imet peab lausa proovima :))
    10 000 sammu…ma ei julge sellepärast sammulugejat ostagi, sest mitu sammu sinna autoni ja tagasi ikka tuleb.Ja päästevest muudkui kosub…urr

Kommenteerimine on suletud.