Kindad / Heimtali muster

Möödunud kevadel, kui ma tubli olin ja veel koolis käisin (praegu olen ainult tubli), sai kursusega Heimtali muuseumis käidud. Meile anti luba vaadata, katsuda ja pildistada nii palju kui tahtsime. Tore päev ja pilte sai palju. Siin mu lemmik kindamuster. Ehk selle tõttu, et lambavärvidega – kes teab. Pildil ei paista teksti ja mäletamist mööda seda poldki. Ühesõnaga, ma ei tea mis muster see on ja kus kohast pärit. Tundub selline arhailine olevat, teistsugune kui teised Eesti kindamustrid. Lõng ikka sama, oma lamba peenvillane. Sangastest 8/2 , vardad 1,5 , mustrijooks 72 silma. Hästi tugevalt kootud – paksud ja pehmed.

6 kommentaari “Kindad / Heimtali muster

  1. On jah rästikumuster :) Pöidlad oleks valged pidand tegema, a mul sai valge lõng otsa ja ei viitsinud tahatuppa minna – pikk maa :)) ja tegin pruunid, aga peab vist ringi tegema.

  2. Väga mõnus muster ja väga ilusad kindad! Sul tundub nii olema,et kui hoo üles saad…ei saa enam pidama:)) Kahed uhked kindad järjest:) Ja selline tihe, väikese vardaga kootud kinda tegemine on tükk tõsist tööd:) Tubli!

  3. Pusimist jah palju, aga ma olen eluaeg armastand kindaid ja sokke kududa. Nüüd jäänud 5-6 a vahele, või rohkemgi veel ja tead igavene jama sellega, et ühesuurused saaks. Käekiri lonkab. Aga naudinguga teen. Nende kinnaste tegemisele läheb kaks päeva, ma jõuaks kaks mütsi ja nendeks vaja minevad lõngad selle aja sees teha :)

  4. No siis sa oled küll nobe:) Seekord enam harutama ei pidanud? Ei ole midagi – harjutamine teeb meistriks ning varsti ei ole kinnaste ühesuuruseks saamine enam probleem. Eriti,kui samas tempos jätkad:))

Kommenteerimine on suletud.