Jälle kindad

 

 

 

 

 

 

 

 

Kassikäpa muster Hallistest. A.Praakli raamatu 31lk. Lõngaks  Jõgeval teha lastud beež ja tumehall 8/2 . Teine muster teadmata. Seda kudus mu Haapsalu vanaema kunagi nõuka-ajal Ukule. Kudus mullegi. See on üks mu lemmikmustritest mida ikka ja jälle saab kootud. Peenvillalõng Sangastes tehtud, oma lambukeste villast, 8/2. Üks küsis, et miks ma seda teen :)? Nu vastuse variantidest võib omale sobiva leida. Võib ka mitu valida :)

* selle pärast, et on igav ja muud targemat pole lihtsalt teha.

* selle pärast, et tahan avada oma käsitööpoe kuuse all a kindariiul on vaja millegiga täita ju

* selle pärast, et närvid jummala läbi ja kinda kudumine on mediteeriv ning rahustav tegevus

*selle pärast, et valmistun kindakudumise Euroopa meistrivõistluseks ja loodan pääseda Eesti koondisesse koos Kihnu memmedega

13 kommentaari “Jälle kindad

 1. airiangoora

  aaa, see kirikinda värk…hirmus aeg ja vähe raha, kui turundusele mõelda.Omale jah, aga müügiks kooksin selliseid kindaid vaid feodaali ikke all :)) või masinaga.
  Kassikäpa mustrit olen kudunud, hirmus vahtimine ja aeganõudev, see teine muster näib väga armas :)
  Veab, kui igav,tunne mõnu sellest, mul jälle tunne, et varsti tõmmatakse neljaks :P

 2. ;)))) ah et igavus on sinu valik, piip ja tuut, vale vastus…..ja rahale käsitöö tegemiesel ei mõtle ja egas lambakasvatus /talupidamine ka eriti tulutoov ole…. rahale aint mõeldes oleks Soomes sairaanhoitajan ammatissa, 1800 – 2000 euri puhtaana käteen vissi …. ich

 3. airiangoora

  Mille eest sa need paksud prillid siis ostad???:)) ja millele seal käsitöö poes ikka mõelda, kui mitte rahale? Kuusekäbidele?icc.Ok, noritud küll, koo aga edasi.:)

 4. Tegelt õige vastus jäi kirjutamata – ma teen selle pärast et ma armastan käsitööd ja asi ants. Mis vahet seal on kas kindad, sokid , sallid, kudumine, heegeldamine, ketramine või mis iganes. Selline küsimus võttis jälle tummaks et miks. Mõni aeg tagasi oli ka umbes sama, et kas mul pole targemat teha kui vokki tallata ja nii edasi, et kas aega palju käes…hmmmm….kes vahib tundide kaupa seepe, kes lööb oma (ja teiste) aega surnuks külas käimise ja pläraläraga, mõni rüüpab õllet ja sülitab lakke, kes magab lõunani, kes kulutab energiat ja aega jõusaalis – aeroobikas- kus iganes (ma ei kommentaari, et miks nad tühja kulutavad – kaevaku maad või tehku muud kasulikku) ja nii edasi……mina vahest tahan kindaid kududa, ons see siis mõni patt, ja vahel tallan vokki…. ma olen selle nimel piisavalt pingutanud ja pingutan edasi, et elada täna nii nagu ma soovin ja õigeks pean ja ei taha mitte ennast süüdi tunda selles, et “mul on aega” käsitöö jaoks. Seda oli mul ka siis, kui käisin täiskohaga tööl ja koolis ja lapsed olid väikesed, ikka sai tehtud, selleks pole aega vaid tahtmist vaja, mu meelest, või mis…

 5. airiangoora

  Äkki said sa lihtsalt küsijast valesti aru..?Minu jaoks on näiteks kirikinnaste kudumine liiga töömahukas ja vaeva nõudev, et selle eest väärilist hinda julgeks küsida(tead küll, on asju, mida teistele müügiks ei teeks, vaid omale või heale sõbrale vaid).Minu “norimine” oligi pigem sellises kontekstis.
  Raha käsitöö ja loomapidamise juures on üldse pagana hell teema.Kuidas keegi, aga päris ilusate silmade eest ei jaksaks tõulooma soetada, käsitöö vahendeid ja sadat muud asja veel.Ehk kui ainult lusti pärast teha, siis pigem osta villa ,kui seda ise toota.Kui aga ise toota, siis mingisugune rentaablus võiks asjal juures olla.See on puhtalt minu arvamus, aga me kõik oleme erinevad…ja mina ei küsinud ka MIKS.Ma tean, miks me seda teeme :)

 6. Eh ma sind ei mõeld ja sinu norimist. Mul kuum eestlase temperament, mis vahest keema hakkab. Iga üks sisustab oma aja ise kuis soovib. Minu “ajasisustus” kajastub käsitöös, mis iganes see siis ka ei oleks. Ei tea kuidas järgmine kord reageerin kui keegi küsib, et miks. Rumal küsimus.
  See hell teema – ma vaatan ja näen asju vähe teise nurga alt ja pikemas perspektiivis ja see ei tähenda, et ma ei arvesta oma tegemiste jures kasumlikkust – ikka arvestan – kuid iga asja juures ma seda teha ei saa. Mulle meeldib loominguliselt ja tujude järgi asjale läheneda. Praegu kindatuju. Teen käeharjutuseks mõned. Mõte ikka mujal.

 7. Kindad on väga kaunid! Sa oled eriliselt tubli!
  Mina oleks muidugi pakkunud välja viimase variandi…Kihnu memmedega Eesti koondisesse:)))…mille muu pärast siis veel…
  Aga tead…meil on lihtsalt kiiks külges – käsitöökiiks:) Ja see on selline natuke ravimatu haigus…kui juba küljes on, ei temast enam lahti saa:)

Kommenteerimine on suletud.