Vokilõngast pits-sall

Lõngast sellest postitusest siin sai pits-sall. Kahjuks ei saa öelda, et ise kudusin. Tõesti väga kahju. Aga küll jõuab selleni ka ühel kenal päeval (üsna varsti). Palusin  salli kududa Maie Klimil Haapsalust. Tuhanded tänud talle. Imeilus töö. Ise pusima ei raatsinud hakata. Eks käeharjutamine tuleb vabrikulõngaga teha :) A sall tuli ilus. Lõngal eeltööna  kraasisin pruuni peenvilla korralikult läbi ja alles siis lisasin natuke valget angoora-meriino segu. Sallis moodustuvad ebaühtlaselt sisse kraasitud valge ilusaid triipe ja täppe. Ah, missugused muutused teeb läbi vill kui ta lamba seljast üks kord meie selga saab. Ja milline nauding on kogu seda protsessi ise hallata………….Lõng oli mul Mardilaadal kaasas, aga ei raatsinud müüa vaid jätsin kadekopslikult omale, sest tegemist oli eriti peene ja pehme üllitisega. Salli suurus 144 x 55. Lõnga oli 803 m /145g ja järgi jäi ainult paari meetrine jupp. Milline meistriklass kudumisel! Eile käisime Haapsalus ja sain kalli-salli, mis juba ammu valmis, kätte. Modelliks kasutasin jälle seda karvast looma, kes linnast ruumi puudusel minema saadeti . 

Haapsalus sai käidud aga põhjusel, et seal kogunesid “kiiksu-käsitöölised” (vihje eelmise postituse kommentaariumile ja ilma irooniata) Teemasid oli mitmeid ja töö toimus sektsioonides. Sai toksitud kirvega (näpud jäid alles :P) ja lõigutud noaga kingaliistu toorest haavapakust. Mõttes tulevikus ehk oma villast vildikesed viltida millega hea laudavahet sebida. Siis õppisin hr.Rebase juhendamisel kiiruga paberist korvikest punuma ja oligi päev otsas. Me pidime leppima see kord ühe päevaga ja kiirustasime koju.

4 kommentaari “Vokilõngast pits-sall

  1. Sall on armas:) Need valged säbrud on seal sees nii mõnusad! Eemalt on mulje,et päikesejänkud (päikesekiired) mängivad sallil:)

  2. airiangoora

    Mõtlesin, et ei kommenteeri, aga ma siiani itsitan seda sinu “kadekopslust”:))))))Inimene läheb laadale ja müüa ei raatsi :), kusjuures, nagu ma mäletan, ei olnud see pruun lõng ainuke asi, millest sa loobuda ei raatsinud :), aga salli muster on sigakena muidugi.
    Mardilaada järelkaja käib minul siiani, eile üks helistas ja täna tuleb keegi hr. venelane koos naisega meile(kuna naine ei saanud laadale tulla), saad sa aru :)

  3. No ja vot ega ku ma poleks sind tasakaalustand, siis oleks sa oma ämma triibuseeliku ka maha parseldand või jumal teab mis veel…..icch, aga noh kuskil peab ju kadedus välja lööma, seenemets näiteks olen ma hirmus kade ja nüüd tuleb välja et laadal ka…. ei no mis teha, peab müügikoolitusele minema :))))

Kommenteerimine on suletud.