Lambaliha 1

Mõtlesin, et räägin ühest võimalusest kuidas meie lambaliha teeme. Ma ei ole – vähemalt ei mäleta et oleks – mingit konkreetset retsepti aluseks võtnud. Kuidagi loominguliselt on välja kujunenud.  Aga need kes lambalihast lugu peavad ja seda söönud on, on hea sõna lausunud. Võib olla on nad lihtsalt viisakad, mine tea :) Mu “loomingulisus” liha maitsestamisel põhineb sellele, et toore oleks võimalikult kvaliteetne ja maitseainetega  olen tagasihoidlik. See kehtib igasuguse liha kohta.  Seekord on aga tegemist küllalt terava suutäiega. Lambaliha tükeldan ja küpsetan eelnevalt savipotiga ahjus. Kohe ma ei maitsesta vaid alles siis kui liha pooleldi küpsend ja vajab natuke segamist. Maitsestan soola, pipra ja karriga ning lisan umbes 5-6 küüslaaugu küünt. Karri sobib lambale ülihästi. Liha on minu meelest pehme siis, kui tükid ei vaja poolitamiseks nuga. Edasi tõstan liha pannile. Maitsestan veel vajadusel eeltoodud maitseainetega. Nüüd võib igaüks ise kasutada oma lemmik segu kas letšot või mingit muud tomatil põhinevat. Poodides on valik suur. Mina lisasin  sügisel tehtud paklažaani hoidist mille retsepti leiate siit  ja letšot mis samuti oma tehtud. Serveerisin keedetud riisiga. Taustal olev läbipaistva vedelikuga pudel oli nihutatud meelega pildile. Nimelt olid vanad head ja armsad tuttavad  Soomest külas ja selle puhul väike naps söögi alla asjakohane. Kui rääkida lambalihast, siis parimaks pean  poole aasta vanust talle. Lihakehade suurus sõltub tõust, pidamisest ja muidugi aastast. Eelmine aasta oli üks hiigelsuur tall 3 kuuselt tapaküps – rümp ligi 20 kg . Tavaliselt lähevad lihaks kuskil alates viiendast-kuuendast kuust olenevalt talle suurusest kuid kindlasti enne 10-ndat kuud. Mu meelest on liha siis kõige parem. Liha värv on 6 kuusel hele, maitse õrn ja hõrk.

2 kommentaari “Lambaliha 1

  1. Nonii…siit sain viite ka nüüd sellele sinu käest saadud maitsvale hoidisele, mida siin mõniaeg tagasi kiitsin:) Tänud!
    Tundub ahvatlev…proovin järgi, kui lambaliha omast käest võtta tuleb. Meie siin armastame selliseid teravamaid elamusi:)

  2. Palun palun :)Kuule, ma olen ka teravat hakanud mõnedes toitudes austama. Selles baklažaanis on tšilli sees a järgmine kord panen natsa rohkem.

Kommenteerimine on suletud.