Jälle Viisikud :)

…et läksin lauta ja mõtlesin, et teen mõne pildi Tädi Tortilast ja tema neljast tallest, aga oh üllatust, seal veel üks kaapekakuke…nomaeisaaaru…. pool tundi passisin peale neljanda sündi juures … et siis praeguse seisuga jällegist viisikud  -neli poissi ja üks tüdruk. Kõik kenad šokolaadi värvi. Nii nii armas. Tüdruk 2200g ja poisid 3100g, 2100g, 2000g, 1800g. Mu rehkenduse kohaselt pidi see vaene lammas oma kõhus kandma 11,2 kg tallesid + muu ollus.

 

24.03 hommik – kõik on hästi. Viisikud elus ja terved. Ihana Inkeri Kakkonen poegis ka just just neli talle. Kaks tüdrukut – must 2600g ja valge 2800g ning kaks poissi mõlemad valged kaaluga 3300g ja 2600g. Ilusad elujõulised talled ja sai poegimisega täiesti ise hakkama. Eriti õnnelik olen ma valge utetalle üle. Siiani on tal ainult kaks utte olnud ja mõlemad mustad. Juba praegu on aru saada, et talled on gobelään villaga.  Kahepeale kokku 9 talle. Minu kummardus rootslastele :)

Gotlandilambal sündisid ka kaksikud, poiss ja tüdruk.  Mõlemad kaalusid 3900g ja on musta värvi. Ahjaa. Lugu nii, et gotlandlased pidid Lätti minema, kuid ostja loobus mingitel põhjustel. Nii et gotlandilambad on uuesti müügis. Neli neist on Taani tõutunnistustega ja üks Eestis sündinud. Sündinud ja sündimata tallede isa on peenvillane Timmu.

25.03 hommik – kõik on ok ja kontrolliall, keegi veel viisikutest ja nelikutest lisa söötmist  ei nõua. Seleeni süstimisega tegin ühele väikesele pruunile vist haiget, nüüd liipab jalga, täiesti andestamatu kobakäplus. Pruune tallesid on võimatu laudas fotokaga filmida, mitte mammugi selles valguses peale ei jää…nagu jožikvdumane. Ja siis veel see uudis, et 8049 tõi üksiku talle. Ma nüüd ei tea – kas rõõmustada või kurvastada. Pruun poisslaps ja kaalus 3900g :)

 

15 kommentaari “Jälle Viisikud :)

 1. kaire

  No, mis ma ikka oskan öelda..Palju õnne, jõudu ja jaksu! Kuid kitsi pead vist juurde võtma, et kõik lapsed ära saaks toidetud ;)

 2. Hakkasin mõtlema, et kas see koormus (3 aastaga 12 talle) ikka kuidagi looma kulutab läbi, kui mitme aastani ta jaksab? Mõni lammas toob elu jooksul ehk 10 talle…

 3. Tänud õnnesoovide eest. Eks ta ikka mõjub, aga mida ma selles suhtes teha saan. Viljastuvad nii hästi. Tõug ju selline. Minu juures on TT toonud 4+4+5 = 13 talle, aga enne on ta ka poeginud kuid sellest ma ei tea midagi, et kui palju. 6 aastane on ta praegu. Sellepärast ma neid ju poputangi, vitamiinid jne. Ja praegu ma mõtlen, et ega ei ole õige neid esimene aasta paaritada. Parem lasta korralikult täis kasvada. Tegelt on see viljakus super, sest mitme ute peale tavaliselt viis talle tuleb ja neid kõiki tuleb ülal pidada. Siin nüüd paar kuud sebimist ja muidugi poegimise ajal palju tööd ja rahutuid öid. Tühja selle lutitamisega, mõned kuud mässamist. Olen tõsiselt rõõmus praegu. Selline ime jälle. Loodetavasti on homme ka veel hinges, sest see võimalus on alati, et keegi ära magatakse või trambitakse. TT ei ole väga hea ema ja kindlasti ta varsti puksib mõne “üleliigse ” minema.

 4. Jõudu ja tervist nupsikutele! Lambaid varsti sama palju kui Gotlandil. Ja need šokolaadilambukesed on ikka äraütlemata vahvad:).

  1. Anonüümne

   tähtäh:) olen ütlemata õnnelik ja uskumatult rahulolev nagu oleks ise emaks saand….. ja kaks paksu ähivad veel kel ka arvatavasti enam ku kaks :))))

 5. Piret

  Palju palju õnne järjekordse ime puhul:)
  Kas praegu emme tissitab kõiki ise? Või on mõni lutitall ka juba?
  Väga kaunid talled. Ei tea kas neile see valge otsaesine ka vanemaks saades alles jääb?

 6. Õnnitlused annan lambamammadele edasi :) Praegu ikka kõik nende endi toita. Aga varsti hakkan lisa andma. Eks seda ole näha kellele ja kunas. Praegu ei lutita kedagi. pole veel strateegiat paika pannud kuidas sel aastal teen.Valge tutike jääb ikka pähe:)

 7. Diana

  Imetlen mitte lambaid, vaid hoopis perenaise tahtejõudu ja tublidust. Napsan tüki rõõmust ka enesele!
  Kahjuks ei loe postitusest välja, millise tõuga on täpsemalt tegemist, kas geneetiliselt ka suund mitmikutele. Ise olime eelmisel aastal õnnelike nelikute omanikud (isa: island 25% ja gotland 75% , aga ema puhas krants). Ikka ansime lisa juurde. Isa sai just villa parandamise ja väiksemate esmasündinute pärast nii valitud.
  Jõudu ja töövilja nautimist!

  1. Tänud hääde sõnade eest, võib kohe mitu tükki napsata. Tõug on Rootsi peenvillalammas ja sellest saab lähemalt lugeda kui klikata vastavale ribale ülal päises.

Kommenteerimine on suletud.