157,5 kg

… nii palju villa on pestud ja pakitud kujul valmis minema villavabriku. /Pettumus neile, kes arvasid hetkeks, et tegemist on uue isikliku kaalurekordiga :) /Terve suvi vahelduva eduga  pand nagu pesukaru ringi …. ootused ja lootused on lõngale suured. Et sellest tööst ja vaevast ikka hea kedrus tuleks. Endale ja teistele ka. Vill on ju hea, väga hea. Enamus soomelamba oma ja kuskil 1/4 peenvillalamba villa. Lõnga tuleb nelja värvi. Hele-hele hall. Imbi soovitusel läks tõesti näpuotsaga halli villa valgele lisaks. Siis tumedam hall ning must ja pruun. Mustal on peenvilla osakaal 1/3. Pruun on ikka päris lambapruun, mitte pleekinud hall või must. Sorteerisin oma parema äranägemise järgi veel pestud villad uuesti üle nii kiu omadusi arvestades kui ka värvi järgi. Tegelt on pestud villa kogus veitsa üle 200 kg, aga kõike omal vaja pole ja vähem väärtuslikuma kiu ja ebamäärase värvi jätsin välja.  Läbi näppude käis umbes-täpselt kuskil 350 kg musta villa. Võib olla enam. Töömaht oli parajalt suur ja tea kas teist korda enam viitsiks nii…tulevad veel sügisel oma lammaste villad siia otsa. A meeldib kõik omal nahal läbi teha. Pagan teab mis vägi paneb säherduse asjaga tegelema.

4 kommentaari “157,5 kg

    1. Naturaalsed jah mu meelest ka kõige-kõige. Olen pea kõik värvilised vaikselt ära likvideerinud. Jään ainult lambavärvide manu :)

  1. Soomelamba vill??? Sul ju neid pole….panid kellegi teise omaniku villad pännu?? :D Aga tulemus on igati ootamist väärt sul. Kus sa lõnga teha lased?

Kommenteerimine on suletud.