Õuna-kohupiimavorm õunakisselliga e. nr 3

…kui keegi veel mäletab….pervoje, ftaroje ja tretije… töölissöökla ja kaheksakümnendad…  Olgu kuidas on selle nõukaajaga aga ega kõik asjad ka sitasti olnud. Näituseks toit oli ehedam ja maitsemeeled rikkumata. Polnud igasuguseid maitsetugevdajaid, emulgaatoreid ja muid koledaid sünteetilisi E-aineid. Ja mis veel väga positiivne – ei toodetud nii palju rämpsu kui nüüdsel ajal. Mina Mustamäe magalas lapsepõlve veetnuna mäletan väga hästi kui raske oli “sikreedi”jaoks materiali leida. Mis on sikreet? Seletan lahti. Selle jaoks oli tarvis järgmisi materiale – üks veinipudeli põhi (eelistatavalt roheline), erinevaid pudelikorke mis sellisest paksemast fooliumilaadsest materialist (kuldseid) ja krõbisevaid läikivaid kommipabereid. Ühesõnaga kõik läikiv ja sätendav ja värviline, mis maast ja prügikasti ümbert võis leida ja mida suured inimesed olid minema visanud. Siis tuli minna “salaja” ja leida selline varjuline koht, kaevata auk maasse ja pudelipõhja alune kaunistada leitud värviliste osistega. Lõpuks tuli muld peale kraapida ja “sikreet” oligi valmis. Salajane pidi ta parasjagu olema, sest põnevust tekitaski see luuramise ja otsimise pool. Olid ajad ja millega me endid lõbustasime! ….. Ja minnes tagasi sööklate manu, siis kes ei mäletaks nurgelist teeklaasi ja hapukoort või rosinakisselli selle sees, keedetud munade poolikud üle valatud majoneesiga…hõhh…sinised ja jubedad ….  Sinna aega jääb ka kohupiimavorm kisselliga mida ema või vanaema kodus ikka aegajalt tegid ja mille maitset siin meenutada proovin. Paar päeva tagasi kui sikupoisile Thüringeni Timmule järgi tuldi tõi Miie külakostiks oma õite ehedat kodutehtud kohupiima. Miie on parim kodukokk keda ma tean. Suure talu perenaisena saab ta kõikide töödeda hakkama. Kõige parem leib mis saanud olen on Miie tehtud. Kanepiseemnetega. Miie kohupiim oli sõmer, pehme, maitsev ja värske, samal hommikul tehtud. Sellisest suurepärasest kohupiimast tegin siis Nami-Nami ja  vana retseptiraamatu abiga ning osalt mälu järgi sellise õuntega kohupiimavormi mis tuli kohutavalt kohev :) Ja kõrvale õunakisselli.

Õuna-kohupiimavorm

  • 500 g kohupiima (teralist mitte pastat)
  • 0,75 dl mannat
  • 150 g hapukoort
  • 3 muna
  • 1 dl suhkrut
  • natuke soola
  • 5-6 õuna tükid

Kõik komponendid kaussi ( v.a. õunad) ja saumiksriga segamini vahustada. Lõpuks lisan õunad. Vormi määrin seestpoolt :)  võiga.  Küpsetan kuskil 180 -200 kraadi juures 45 minutit ahjus. Peale  ahjust välja võtmist puistan  pealt kaneeliga.

Õunakissell siis sedasi. Kuskil 8 keskmist õuna puhastada ja tükeldada ning panna 2 l veega keema. Lisada suhkrut 5 sl, poole sidruni mahl ja üks nelk. Keedan umbes 10 minutit ja võtan nelgi välja. Siis lasen saumiksriga õunatükid puruks ning panen uuesti keema. Kartulijahu 1,5 sl segan külma veega ning lisan pidevalt segades. Lasen veel natuke sooja pliidi ääres tõmmata ja ongi valmis. Selle sama kohupiima-õuna vormiga väga maitsev.

Üks kommentaar “Õuna-kohupiimavorm õunakisselliga e. nr 3

  1. Pingback: Hästi unustatud vana – õunakisell õunakohupiimavormiga « Retseptid "kaante" vahele

Kommenteerimine on suletud.