Kivihall ja viimane Eivere poiss uude koju

 

Soome maalamba vill + 30 % Alaska malamuudi villa + 5 % angoora-meriino segu. Pehme pehme kergelt udukarvuline kivihall salli-mütsi lõng. Mõlemad tokid 231 m kaalud 152g ja 155 g.

Viimane ilus peenvillane jäär päritoluga Eiverest läheb uude koju. Saagu neid pehmevillaseid – karvaseid palju palju nagu kihulasi  :) Mul on ülihea meel, sest nende näol oli tegemist tasakaalukate rahulike pehmevillaliste härradega. Nagu näha demonstreerib ta kui puudlike näitusel paelakese otsas. 90 ja + kilogrammine puudlike. Twelve point to Sweden!!!  Tema asemele tuleb puhas gotlandi jäär, nii et järmine hooaeg on tõulised gotlandi talled. Nende kahe ristamine annab ilusa välimiku, talledele kiire kasvu ja normaalse lihakeha  kuid vill minu hinnangul ei ole hea. Gotlandlase nahk on  kordades parem kui ristandil ja villaka vill kordades parem kui ristandil. Gotlandilambad on üldiselt väiksemad ja kasvukiiruses jäävad talled villakale alla, nii et selles osas andis peenvillakaga ristamine plussi. Minu katsetused nende ristamisel said selleks korraks läbi.  Sosinal saladuskatte all võin öelda, et vaikselt küpseb minus soov mini ja peenvillane kokku panna. Ma ei tea kuidas see tehniliselt peaks toimuma, kas jäärale tuleb taburet anda või kuidas?

3 kommentaari “Kivihall ja viimane Eivere poiss uude koju

  1. liina

    Imemõnus lõng! Ma käin viimasel ajal ringi pilguga, et kelle (koertest siis jutt) seljast annaks midagi võtta. Omal oli selle talveni valge laika, aga temast on mul ainult väike nutsuke villa ja pole vist ka see parim.
    Ja see taburetiga abistamise teema ka tuttav- meil üks ristandmullikas on nii suur shotlase pulli jaoks, et ka nuputasime, et ta peaks vist tõule kohaselt mõne künka otsima;)

  2. Tähh teile mõlemile :) Muide loomad pidid ise piisavalt targad olema, otsivad mõne mäekülje näiteks, ma ei tea äkki utt viskab pikali ja taburetti polegi vaja.

Kommenteerimine on suletud.