Mardilaada ootuses

10 – 12 november  toimub Saku Suurhallis Mardilaat, mida peetakse Eesti käsitöö laulupeoks.  Sel aastal on üritus eriti suurejooneline. Saku Suurhalli kõrvale on püstitatud ka telk, kuna kõik põnev ja huvitav ei mahu seekord majja ära. Käsitöökülas on lisaks oma Eesti meistritele ka üle kolmekümne meistri mujalt.

Villaga tegelejad on koondatud telki. Vana-Olevi on seal koos Männiku taluga. Meil on erinevatest villadest, käsitsi kedratud lõngadest, kudumitest ja vilditud esemetest väljanäitus. Meie töötoas saab näha villa töötlemise erinevaid etappe: “hundime”, kraasime, kammime, ketrame ning soovijatele õpetame kedervarrega ketramist.  Samas müüme oma tehtud käsitööd – käsitsi kedratud lõngadest kudumite ja vilditud susside – sallideni. Käsitööhuvilistele on võimalik kaasa osta erinevat värvi lambavilla nii pestud kui pesemata kujul, nii viltimiseks kui ketruseks ja parimaid valitud lokkide pakikesi. Muidugi ka värskelt Äksis valminud lõnga ning igasugu muud nipet-näpet. Kallid sõbrad ja tuttavad, olete kõik oodatud laadale ning eriti külastama meie väikest kuid põnevat poksi. Reede on käsitöö-öö ja laat avatud kella kümneni:

 • 10. november kell 12.00-19.00
 • 11. november kell 10.00-22.00
 • Käsitöö-öö kell 18.00-22.00
 • 12. november kell 10.00-18.00

Talu silt sai selline. Tegelt veel mõned kondid vajavad külgi nõelumist, no aga peaaegu enam-vähem valma :) Natuke kollivärk ja kiiksuga selline. Oh issand kui jube oli neid lambajalgu keeta, karvased ja sõnnikused. Paras rõve sült sai. Haises mis hirmus. Ja hiljem kättpidi selle löga seest konte puhastada. Väkk. Viltimise kohalt on mul veel palju avastada ja õppida .  Ehk kunagi hiljem…siis kui aega rohkem või nii ja vaim pääle tuleb.

Villapakikesi on erinaevaid ja vill on hea. Sisaldavad nii oma peenvillaste ja gotlandlaste villa kui ka Soome maalamba paremaid palasid. Erinevas suuruses ja erinevate värvidega. Väiksemates pakkides on parimad lokid. Suuremates pakkides on viltimiseks või ketruseks sobiv ja on ka pestud villa. Hinnad on sõbralikud :)

Vahepeal on mõned ketramid ka valminud. Gotlandi riristandlamba villast  1x  190 g / 873 m  ja 181 g / 725 m, 2x Gotlandi ristandlamba vill + Alaska malamuudi vill 185 g  /260 m

4 kommentaari “Mardilaada ootuses

 1. Lambajalgadel võta enne keetmist nahk maha, siis ei haise. Me keedame lammaste pead ja jalad süldiks (koertele). Just hiljuti avastasin need ilusad kondid ka enda jaoks ja mõtlen mida kõike neist annaks valmis meisterdada. Edu Mardilaadal!

 2. Nu jah, mumeelest on see nahk nii kõvasti kinni ja varbaluud on ka osalt sõrgade sees. Ega see hais ei häirigi väga, sest toas ei keeda ju :))) a lihtsalt rõve töö, varbaliigesed on aga ilusad – nagu nööbid – eriti vahvad on minitallede luud, neid ei viska enam ühtegi ära. Tõesti lambast läheb raisku ainult kisa. Tänud heade soovide eest, mul juba väike laadastress :) Head ja paremad tervitused vastu ka !!!

 3. Liina

  Vaata, et laadalisi ära ei hirmuta oma talusildiga :)
  Mul ka nüüd isu kõike seda kohapeal kaeda ja näppida……
  Ja lõngad muidugi jälle ülikenad!

Kommenteerimine on suletud.